NOVI REPETITOR NA VEL. PLJEŠIVICI 9A0DRR

U organizaciji vrijednih članova radio kluba Rijeka 29.06.2024 pušten je u TESTNI rad Solarni multimode repetitor na Velebitskoj Plješivici na frekvenciji 438.4375Mhz – 7.6Mhz.

Repetitor može raditi u 3 moda, C4FM, D-star i DMR.

C4FM je umrežen u Hrvatsku sobu HR 9A C4FM.

D-star je umrežen u Hr reflektor dcs002-R, pristup je 9a0ddr-B,9a0ddr-G.

Dmr (Dmr koristi color code 8) je umrežen ali nema statičke grupe što znaći da korisnik sam bira grupu na kojoj misli raditi, i ista se gasi nakon 15.minuta.

Repetitor je ERp snage 4W, pogonjen je sa solarnim panelima ukupno 200W i litijevom baterijom 12V ,80AH koja osigurava autonomiju od 48h.

Dozvola je dobivena na 10.g i u budućnosti bi probali dodati vjetrogenerator i radioamaterski internet što bi omogučilo veću autonomiju i povečanje snage odašiljača.

Sav projekt financiran je od strane zainteresiranih članova.

Posebna zahvala Hristi 9A7KXP na tehničkoj realizaciji i idejnoj podršci, našem tajniku Sanjinu 9A7BB na administraciji i bezrezervnoj podršci projektu. I svim ostalim neimarima koji su dali svoj obol.