REPETITOR – HOTSPOT ZA DMR, D-STAR,C4FM

Dragi kolege radioamateri članovi radio kluba Rijeka ali i svi ostali zainteresirani na području Kvarnera, nas nekoliko nazovimo je grupa entuzijasta je počela sa izradom hotspota u prvoj fazi a kasnije i repetitora za digitalni rad jer ga na našem području nema , riješili smo osnovni hardware tj imamo raspberry PI, imamo mmdvm modem, riješili smo antenu i poziciju te prikljućak na internet, ali na žalost zapeli smo na radio uređaju, naime motorola koju smo nabavili ne podržava paketni rad na 9600 bauda tj. nema audio ulaz i izlaz prije diskriminatora.

Druga faza punokrvnog repetitora biti će kada nabavimo duplexer.

E sada zašto ovo pišem, pa apeliram na kolege radioamatere koji bi se željeli uključiti u projekt a da slučajno imaju UHF ili VHF radio uređaj koji podržava paketni rad na FM-u da nam donira uređaj ili se može mijenjati za naš uređaj.

U obzir dolaze

MOTOROLE

GM 300, 340, 360,380    CDM750, 1250, 1550LS   GM1200

ILI bilo koja stanica da ima 9600 port

Više o modelima OVDJE

možete kontaktirati

9A3EJJ  Josip   9a3ejj@rk-rijeka.hr

ili

9A3WD  Marijan